מחיר: 118
מסת"ב: 978-965-564-624-5:ISBN
על המחבר
ד״ר יונתן גרוסמן
חבר המחלקה לתנ״ך באוניברסיטת בר אילן והחוג לתנ״ך במכללת הרצוג. תחומי מחקריו העיקריים הם הסיפור במקרא ועולם הקרבנות. ספריו קודמים: אסתר – מגילת סתרים תשע״ג); אברהם – סיפורו של מסע (תשע״ה); גלוי ומוצפן – על כמה מדרכי העיצוב של הסיפור המקראי (תשע״ו, בהוצאת מכללת הרצוג וספריית הילל בן חיים);
Esther – The Outer Narrative and the Hidden Reading (2011); Ruth – Bridges and Boundaries (2015); Abram to Abraham – A Literary Analysis of the (Abraham Narrative 2016).

בראשית - סיפורן של התחלות
יונתן גרוסמן
400 עמודים | תשע"ח | 2017 | גודל 14x22 ס"מ |
כריכה קשה
הסיפורים הפותחים את ספר בראשית, ולאמיתו של דבר את התורה כולה, הם סיפורים מלאי משמעות, עמוסי ציפיות ותקוות כמו גם אכזבות ונפילות כואבות. אלה הם סיפורי ראשית שמספרים 'איך הכול התחיל', ומתארים נקודות התחלה אידיאליות, שטומנות בחובן גם השקפת עולם כוללת על האדם ועל המציאות שסביבו.
קראו עוד

קול קורא

מארכיון תבונות

חמץ ומצה עומדים בתורה פעמים רבות כצמד, זה לעומת זה. יש שהחמץ אסור והמצה היא חובה; יש שדווקא החמץ מחויב, והוא עיקרהּ של המצווה... ובתווך: יש אשר חמץ ומצה מעורבים, וחובה לאחוז בזה וגם מזה.

בשיתוף עם מקור ראשון

סדרת 'תוהו ובוהו' (בהפקת ערוץ 1) בהחלט יפה ומרתקת, ערוכה היטב ומושקעת מאד. אבל...

ENGLISH CORNER

Imagine that you are sitting in a movie theater, relaxed, waiting for the film to begin. The lights dim. The film begins.